нови производи OEM ткаенина телефон случај за iPhone мобилни серија

Краток опис:

нови производи OEM ткаенина телефон случај за iPhone мобилни серија

 

IML Опис на производот и Функција:

 1. Материјал: ПЕТ филм + TPU, компјутер, PC + ABS
 2. IML може да се реализира многу видови на технологија, боја може да се менува повеќе лесно во еден ред.
 3. Сите материјали е увоз од Баер Германија.
 4. IML технологија има одлична отпорност на удар.
 5. Моделот во внатрешноста на телефон случај може да се задржи долго време никогаш не избледи.
 6. Повеќе за избор на технологија за телефон случај. Ткаенини, кожа, бамбус, дрвени, флеш моќ, итн
 7. ОЕМ и ODM е на располагање со нас.

 

Зошто да не одберете нас:

1.10years IML производителот технологија. Имаме одлични R & D оддел. Ние може да се направи мувла според вашите барања.

2.More конкурентна фабрика цена да се обезбеди профит на купувачот.

3.Professional PD & QA оддел може да бидете сигурни дека времето на краток рок на испорака и строга контрола на квалитетот на производите.

4.Complete оддел од Изработка на мувла на пакувањето. Сите чекор ќе биде независна проектот од страна на нашата фабрика.

 

 

 

Наши услуги:

1. Висок квалитет: Секоја слика ќе биде помине строгите двојно провери.

2.Best време на испорака: Ќе биде контрола од страна на нашите производителот целосно

3.Competitive цена: Сите цена ќе биде официјален, осуден од страна на одделот за инженерство.

4.OEM дизајн: 10years искуство ОЕМ и ODM производителот

 

Информации за претпријатието:

HXS Ltd, IML / ИМД технологија лидер производство!

Шенжен HXS технологија Ltd, која е основана во 2009 година, е професионална производител да се фокусира на IML технологија производи. Нашите производи ги опфаќа огромна област, вклучувајќи IML телефон случај, IML телефон панел, IML дигитални производи панел, IML домашни апарати панел, медицинска опрема панел, итн.

 

На компанијата зафаќа 3000 квадратни метри површина, се наоѓа во Henggang Таун, Longgang округ од Шенжен Сити, Кина. Во близина на метро станицата Liuyue. Удобен превоз е добро за клиенти да ја посетите нашата фабрика. Нашата фабрика може да ги заврши сите технолошки процес со нашите производи независно. Производството Вклучи калапи оддел, одделот печатење, формирање на оддел, одделот за инјектирање, инспекција department.our вработени околу 300 луѓе. исто така има повеќе одличен менаџмент и технички таленти.

 

Сега имаме стане многу познати компании долгорочен партнер за соработка, како на пример LG, OPPO, BYD, Облицовам, TTPOD, LAWA, Кејт Spade, итн.

 

"Обезбедување на најдобар квалитет и креативни производи на нашите клиенти" е нашата главна цел и се уште инсистира да се направи сите time.Welcome да ја посетите нашата фабрика и да се направи долга соработка и понудената иднина.

Најчесто поставувани прашања:

 1. Што е IML?

IML (во калап етикета) е нова технологија телефон случај дека за печатење моделот на ПЕТ филм инјектирањето.

IML е надградба верзија на ИМД (Во-Калап Декорација)

 1. Дали сте компанија производителот или тргување?

Ние сме професионални производителот IML да се фокусира на IML технологија за 10 години искуство. Од калапи за печатење, Формирање, вбризгување, инспекција, пакување. Сите чекори ќе биде завршена од страна на нашите производителот.

 1. Што ви се произведени за?

Ние сме главните произведе IML серија производи. Вклучувајќи IML телефон случај, IML телефон панел, IML дигитален панел, IML паметен часовник panel.IML моќ банка панел, IML машина за перење панел, IML електричен шпорет панел, итн

 1. Може да ви обезбеди услуга OEM?

Ние сме производител на професионална OEM за десет години во IML технологија и индустрија.

Ве молиме испратете вашите барања дизајн цртање датотека со нас да се направи калап за вас.

 1. Како можеме да го добиете примероци?

За тековните нашите примероци ќе бидат бесплатни за нашите клиенти и барања примероци печатење ќе треба да се плати.

 1. Како за време на испорака?

2-3days за примероците и 3-5days за ред. На голем товар ќе биде во согласност со вашите квантитет.

Презентација во слики:

13

15

18HK-FAIR-BOOTH-NO


 • Мин.нарачката Количина: 3000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000, неее дневно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T PayPal
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  •  100% сосема нов
  •  Совршено се вклопуваат за вашиот телефон 
  •  Ефикасно да се спречи прашина и гребнатини, shockproof
  •  Забелешка: не е потребно алатка за инсталација, само предвремените на телефонот
  •  Изработени од Силиконска
  •  Капка поддршка брод !! Трговија на големо голема поддршка попуст
  •  Над 5 парчиња е најпосакувана, и ќе се добие колку што е 5% попуст!

 • Претходно:
 • Следно:

  1. Што е IML?

  IML (во калап етикета) е нова технологија телефон случај дека за печатење моделот на ПЕТ филм инјектирањето.

  IML е надградба верзија на ИМД (Во-Калап Декорација)

  1. Дали сте компанија производителот или тргување?

  Ние сме професионални производителот IML да се фокусира на IML технологија за 10 години искуство. Од калапи за печатење, Формирање, вбризгување, инспекција, пакување. Сите чекори ќе биде завршена од страна на нашите производителот.

  1. Што ви се произведени за?

  Ние сме главните произведе IML серија производи. Вклучувајќи IML телефон случај, IML телефон панел, IML дигитален панел, IML паметен часовник panel.IML моќ банка панел, IML машина за перење панел, IML електричен шпорет панел, итн

  1. Може да ви обезбеди услуга OEM?

  Ние сме производител на професионална OEM за десет години во IML технологија и индустрија.

  Ве молиме испратете вашите барања дизајн цртање датотека со нас да се направи калап за вас.

  1. Како можеме да го добиете примероци?

  За тековните нашите примероци ќе бидат бесплатни за нашите клиенти и барања примероци печатење ќе треба да се плати.

  1. Како за време на испорака?

  2-3days за примероците и 3-5days за ред. На голем товар ќе биде во согласност со вашите квантитет.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !